GOOD JOURNEY INNOVATIONS

Aktuálně z CROSSu

2DRoad a MetSalt, nové zbraně pro zimní údržbu silnic

CROSS Zlín uzavřel exkluzivní partnerství se švédskou společností MetSense. V regionu střední Evropy získal výhradní zastoupení k instalaci a provozování hi-tech meteorologické kamery 2DRoad a dalších výrobků značky MetSense.

Nejmodernější monitoring vozovky: MetSense

Inovativní technologie MetSense přináší revoluční způsob snímání a nabízí kompletně nový dvojrozměrný pohled na povrch vozovky a jeho vlastnosti. Kamera dokáže snímat oblast vozovky o rozměru až 6 x 6 metrů. V porovnání s jinými neintruzivními senzory, které měří pouze jeden bod, 2DRoad sbírá informace z 4096 bodů současně. Pro každý z těchto bodů dokáže rozpoznat až sedm typů povrchů od suché cesty až po různé typy náledí. 

 

 

 

Instalace v České republice

“V České republice máme v současnosti hned několik instalací, které testujeme a výsledky jsou skvělé. 2DRoad dokáže mimo jiné odhalit i tak zvaný černý led, který představuje pro řidiče největší nebezpečí,“ uvedl Jörgen Bogren ze společnosti MetSense.

Velkou výhodou 2DRoadu je, že data jsou zpracovávána v cloudu mimo zařízení a algoritmus vyhodnocování tak může být neustále vylepšován a aktualizován nezávisle na meteorologické kameře. 

Více informací o 2DRoad najdete na oficiálních stránkách zde.

Aktivní vozovkový senzor MetSalt

MetSalt je nový a unikátní vozovkový senzor pro přesné měření teploty povrchu vozovky a přesnou detekci bodu mrznutí. 

Senzor je zabudován do vozovky, kde nepřetržitě měří teplotu. Jeho přesná detekce bodu mrznutí je možná díky aktivní metodě chlazení a opětovného ohřevu povrchu vozovky.

Jeho chytrá konstrukce umožňuje na svém povrchu přímo měřit povrchovou teplotu a je vybaven též externí sondou, kterou lze podle způsobu instalace měřit povrchovou teplotu v okolí senzoru nebo teplotu v hloubce vozovky.

Tento postup měření je nezávislý na typu chemického posypového materiálu použitého při údržbě silnic.

Přesná informace o bodu mrznutí je nepostradatelná pro dispečery zimní údržby. Díky této informaci mohou spolehlivě vyhodnotit, zda byla dosavadní údržba dostatečná, nebo je potřeba provést další posyp.

MetSalt v kombinaci s 2DRoad dodává nepřekonatelný a komplexní přehled o povrchu vozovky.

Více informací o MetSaltu najdete na oficiálních stránkách zde.

Všechny novinky
Chcete být informováni o všech novinkách v CROSSu? Přihlaste se k odběru newsletteru.