GOOD JOURNEY INNOVATIONS

Aktuálně z CROSSu

CROSS je certifikovaný partner Nedapu

Společnost CROSS Zlín a nizozemský Nedap uzavřely strategické partnerství o obchodní spolupráci v oblasti bezdrátové detekce vozidel. Obě společnosti aktuálně dokončují první společný projekt inteligentního parkování v tureckém městě Izmir.

2000 parkovacích míst v centru Izmiru je nyní osazeno bezdrátovými senzory Sensit a ty jsou napojeny na platformu Invipo pro chytrá města. Za platformu Invipo získal CROSS minulý rok na veletrhu Intertraffic Amsterdam hlavní cenu za inovaci. Před deseti lety se podobného úspěchu dostalo i Nedapu, který právě se svým systémem Sensit získal na stejném veletrhu ocenění za inovaci v parkování. 

Bezdrátový senzor Sensit společnosti Nedap umožňuje detekovat prázdná parkovací místa a vysílat na server Invipo informace o obsazení parkovišť. Systém následně může monitorovat například celkovou dobu parkování, překročení povolené doby stání, navigovat na volná parkovací místa a připravovat přehledy a statistiky o využívání jednotlivých parkovacích zón.

„V těchto dnech dokončujeme velmi rozsáhlý projekt se společností Nedap a věříme, že společná realizace v Izmiru odstartuje naši dlouhodobou spolupráci na dalších  zakázkách nejen v Evropě,“ uvedl výkonný ředitel a spolumajitel společnosti CROSS Tomáš Juřík. Podle něho již společnost připravuje i mobilní aplikaci pro řidiče, díky které budou moci získat okamžitou informaci o volném parkovacím místě.

Nizozemská společnost Nedap založená roku 1929 je nadnárodní technologický lídr s širokým portfoliem oblasti působení od vývoje až po dodávky komplexního řešení. Společnost působí v oblastech sčítání dopravy, inteligentních parkovacích systémů, bezpečnosti, péči o zdraví, maloobchodu a mnoha dalších oborech. Více o Nadapu zde.

 

Všechny novinky
Chcete být informováni o všech novinkách v CROSSu? Přihlaste se k odběru newsletteru.