GOOD JOURNEY INNOVATIONS

Aktuálně z CROSSu

CROSS je partnerem soutěže Chytrá radnice

Dnešní města a obce se musí vyrovnávat s důsledky technologického rozvoje a socioekonomického vývoje. To se dotýká správy a řízení města, poskytování služeb občanům, ale i řízení dopravy, odpadového a energetického hospodářství či ochrany životního prostředí.

Koncept Smart City představuje moderní a efektivní řešení služeb v jednotlivých městech a obcích. V České republice je zavádění konceptu Smart City zatím na začátku, ale už se začíná v některých městech pomalu projevovat.    

Podpořit tento trend má i nový projekt připravený Úřadem vlády ČR ve spolupráci s partnery ze soukromé a odborné státní sféry s názvem „Chytrá radnice“ ten vyzývá obce, města, městské části i soukromé subjekty, aby se prezentovaly svými moderními projekty ve veřejné správě a samosprávě. Cílem je ukázat dobré příklady z praxe a sdílet zkušenosti z realizace nových řešení.

Prostřednictvím letošního prvního ročníku soutěže „Chytrá radnice“ mohou města a obce představit moderní chytrá technologická řešení, která v oblasti veřejné správy a samosprávy využívají. Přihlášené projekty budou vyhodnoceny a ty nejlepší oceněny.

Jako partner soutěže bude společnost CROSS Zlín a.s. součástí hodnotící komise pro hodnocení projektů z kategorie Individuální doprava.

Celkově se soutěží v pěti tématických projektových kategoriích: Životní prostředí, Individuální doprava, Veřejná doprava, Energetika a e-Úřad. Přihlášené projekty jsou automaticky hodnoceny i ve třech průřezových kategoriích jako jsou: Cena veřejnosti, Inovativní řešení a Celková chytrost města.

Více informací o soutěži se dozvíte zde.

 

Všechny novinky
Chcete být informováni o všech novinkách v CROSSu? Přihlaste se k odběru newsletteru.