GOOD JOURNEY INNOVATIONS

Aktuálně z CROSSu

CROSS PAVIS, systém pro detekci nedovoleného parkování

Společnost CROSS Zlín oznamuje uvedení nového produktu s názvem CROSS PAVIS. K oficiálnímu představení produktu dojde 5. dubna 2016 v Amsterdamu při příležitosti mezinárodního veletrhu Intertraffic 2016.

CROSS PAVIS je systém pro detekci nedovoleného parkování, resp. obecně stání či zastavení. Slouží k jednoduchému a efektivnímu monitorování stojících a parkujících vozidel ve vybraných, přesně definovaných zónách např. se zákazem zastavení či stání, anebo s omezenou dobou parkování.

Systém je založený na detekci provozu na ulici, kdy instalovaná kamera snímá vyhrazený úsek. V tomto úseku jsou definovány zóny, ve kterých je zakázáno stát či parkovat, anebo je parkování nějakým způsobem omezeno. Veškerý pohyb vozidel v těchto zónách je monitorován a vyhodnocován. V případě, že je rozpoznán dopravní přestupek, je tato událost zaznamenána a dokumentována. Pro identifikaci vozidel je využíván systém pro rozpoznání RZ.

 

Typické situace, které CROSS PAVIS postihuje:

  • parkování na zákazu zastavení a stání
  • stání na přechodu, na chodníku, ve vjezdu, na zastávce MHD apod.
  • neoprávněné parkování ve vyhrazených zónách
  • překročení časového limitu parkování

„Přišli jsme na trh s produktem, který výrazně napomáhá ke zlepšení mobility ve městech a plně zapadá do konceptu tzv. Smart City“, řekl na jeho adresu ředitel společnosti CROSS Zlín Ing. Tomáš Juřík a zároveň doplnil, že jsme díky realizaci komplexních ITS projektů pro města objevili určitá bílá místa, která i tímto produktem zaplňujeme. CROSS PAVIS ve výsledku znamená volné a průjezdné silnice typicky v centrech měst nebo velmi frekventovaných městských částech, zvýšení bezpečnosti v ulicích, zajištění podmínek pro snazší poskytování veřejných služeb (MHD, taxi, svoz odpadu, průjezd vozidel záchranných složek apod.), ochranu privátních a rezervovaných parkovacích míst a v neposlední řadě také lepší dostupnost exponovaných parkovacích lokalit.

Všechny novinky
Chcete být informováni o všech novinkách v CROSSu? Přihlaste se k odběru newsletteru.