GOOD JOURNEY INNOVATIONS

Aktuálně z CROSSu

CROSS spolupracuje s ČVUT

Společnost CROSS Zlín a Fakulta dopravní při ČVUT v Praze zahájily v průběhu ledna dlouho připravovanou vzájemnou spolupráci v oblastech pedagogických i výzkumných. Tato spolupráce má umožnit přístup univerzity a jejím studentům k moderním technologiím pro monitorování a řízení dopravy a podpořit tak praktickou část výuky. Zároveň se má stát určitým fórem pro sdílení dlouholetých zkušeností specializované firmy s budoucími dopravními inženýry.

Věříme, že naše spolupráce s dopravní fakultou přispěje k dalšímu zkvalitnění výuky a především přípravě budoucích dopravních expertů a zároveň doufáme, že se s některými z nich setkáme v budoucnu i v našich pracovních týmech“, prozradil jistou motivaci Ing. Tomáš Juřík, ředitel společnosti CROSS Zlín.

Příprava expertů v různých oborech činnosti je nyní v České republice velmi aktuální téma. Není proto překvapením, že se vrací do praxe osvědčený model, kdy firmy úzce spolupracují s vybranými školami a univerzitami, aby pomáhaly jak v hmotném zabezpečení výuky, tak i na poli odborném. Právě Fakulta dopravní při ČVUT dlouhodobě spolupracuje s českými i zahraničními společnostmi, jejichž odborníci se podílejí na výuce či se stávají konzultanty diplomových prací.  

„Těší nás, že se naším partnerem stává zlínský CROSS, tedy společnost, která dnes v oboru dopravních technologií patří nejen k evropské, ale i světové špičce. Věřím, že i studenti ocení vyspělé produkty, které CROSS vyvíjí  a že se mnozí z nich budou moci podílet na vývoji nových technologií této firmy, “ uvedl děkan Fakulty dopravní, prof. Dr. Ing. Miroslav Svítek.

CROSS nabídne fakultě návrhy výzkumných a vývojových témat, která následně studenti mohou zpracovat v rámci dlouhodobé projektové výuky, bakalářských či diplomových prací. Součástí spolupráce bude také možnost studentských stáží v mateřském závodě ve Zlíně, ale i technologické vybavení pro výzkumná pracoviště fakulty.

ČVUT patří k nejstarším a největším technickým vysokým školám v Evropě. Fakulta dopravní se jako jedna z mála fakult na světě pyšní akreditací uceleného programu výuky inteligentních dopravních systémů (ITS). Součástí fakulty jsou unikátní vědecko-výzkumná pracoviště, na kterých probíhá projektová výuka. Jejich součástí jsou například laboratoř řízení a modelování dopravy, laboratoř odbavovacích a informačních systémů ve veřejné osobní dopravě či laboratoř interaktivních vozidlových simulátorů.

Všechny novinky
Chcete být informováni o všech novinkách v CROSSu? Přihlaste se k odběru newsletteru.