GOOD JOURNEY INNOVATIONS

Aktuálně z CROSSu

CROSS vyhrál tendr na řízení dopravy v Dánsku

CROSS Zlín zvítězil v tendru na dodávku systému pro řízení dopravy a řadičů světelných křižovatek pro druhé největší město Dánska Aarhus. Toto město se skoro 300 000 obyvateli je významným námořním přístavem, hospodářským a kulturním střediskem Jutska a také sídlem významné dánské univerzity. Stejně jako téměř každé větší město Západní Evropy se Aarhus potýká s dopravními zácpami a průjezdností.

Tamní radnice města se proto rozhodla razantním způsobem vylepšit systém řízení dopravy ve městě a k obnově zhruba stovky řadičů světelných křižovatek ve městě v duchu  celoevropské strategie standardizace v oblasti ITS.

K podepsání smlouvy mezi vedením firmy CROSS a zástupci města došlo na letošním ITS kongresu v Kodani. Předmětem kontraktu je dodávka systému pro řízení dopravy eDaptiva. Řídící centrála bude poskytnuta v cloudu na online platformě pro chytrá města Invipo. Součástí spolupráce bude i postupná dodávka řadičů světelných křižovatek.   

Řadiče  křižovatek CROSS splňují veškeré potřebné evropské standardy včetně podpory otevřeného rozhraní OCIT (Open Communication Interface for Road Traffic Control Systems).  Díky němu mohou komunikovat pomocí standardizovaného protokolu s nadřazenou dopravní řídicí ústřednou, což bylo i podmínkou zadavatele tendru,” uvedl Michal Šteflíček, vedoucí obchodu CROSS Zlín.

Řadiče CROSS RS 4S zde budou fungovat v kooperaci s řadiči jiných výrobců. Projekt je plánován na pět let s tím, že první kusy budou dodány zákazníkovi již v následujících týdnech.

Všechny novinky
Chcete být informováni o všech novinkách v CROSSu? Přihlaste se k odběru newsletteru.