GOOD JOURNEY INNOVATIONS

Aktuálně z CROSSu

CROSS Zlín slaví 25 let

Když jsme před pětadvaceti lety instalovali první řadič pro řízení světelné signalizace, nedokázali jsme si vůbec představit, kde budeme za čtvrt století. To, že za sebou budeme mít zkušenosti z celého světa, stovky realizací a tisíce kilometrů bezpečných cest, jsme se možná ani neodvážili doufat. Letošní oslavy čtvrtkulatého výročí jsou pro nás velkou radostí i ohlédnutím za vším, co jsme s CROSS prožili.

 

Od prvního řadiče, který jsme instalovali v roce 1994, jsme se posunuli k portfoliu čítajícímu desítky technologií. Naše systémy pomáhají monitorovat situaci na silnicích a z obyčejných měst dělat chytrá města. Od řadičů světelné signalizace jsme se tak dostali až k velkým projektům, jako je naše vlajková loď Izmir. V  třímilionovém městě jsme instalovali na 3000 zařízení, která místním pomáhají k plynulé a bezpečné dopravě. Zrychlili jsme průjezd městem, zlepšili průjezd pro sanitky nebo hasiče a ulevili místním od přecpaných silnic a parkovišť. Izmir tak patří k našim výkladním skříním, stejně jako třeba náš domácí Zlín.

 

Snažíme se řidičům usnadňovat nejen jízdu, ale také parkování. Máme za sebou stovky realizací chytrých parkovišť, parkovacích systémů i dohledů nad parkováním pro malá i velká města. To proto, aby bylo parkování rychlejší, jednodušší a efektivnější.

Jsme to také my, kdo má na starosti více než 600 meteostanic na české dálniční sítí. Díky nim můžeme hlídat počasí a starat se o bezpečnost na cestách i v těch nejhorších plískanicích. Ostatně, v oblasti dopravní meteorologie jsme doma jedničkou.

A abychom nezapomněli, naší silnou stránkou je také vysokorychlostní vážení dopravy, kde sbíráme zkušenosti už 15 let. Jako první na světě jsme přišli se systémem, který vozidla dokáže zvážit v plné šíři vozovky a s vysokou přesností díky optickým kabelům.

 

Začínali jsme jako docela malá firma ze Zlína a dnes najdete naše dopravní řešení v 55 zemích na 5 kontinentech. 25 let je důvod k oslavám. Mimo jiné i proto, že za CROSS Zlín stojí 160 zaměstnanců, kteří denně řeší jak vylepšit dopravu a život ve městech po celém světě. Bez nich bychom byli stále na začátku. Společně jsme proto oslavili naše narozeniny ve zlínském divadle představením Saturnin. Symbolicky děkujeme všem, kteří se na naši cestu rozhodli vydat s námi. Zaměstnancům i partnerům. Právě díky vám slaví CROSS Zlín úspěšných pětadvacet let.

Všechny novinky
Chcete být informováni o všech novinkách v CROSSu? Přihlaste se k odběru newsletteru.