GOOD JOURNEY INNOVATIONS

Aktuálně z CROSSu

CROSS Zlín vyhrál na veletrhu Intertraffic Amsterdam 2016 v inovačních technologiích

Společnost CROSS Zlín jako první česká firma v historii získala prestižní ocenění za inovační technologie na veletrhu Intertraffic 2016 v Amsterdamu. Produkt Invipo, softwarové řešení pro Smart City, získal hlavní cenu Intertraffic Innovation Award 2016 a zároveň ovládl kategorii Smart Mobility.

„Naše Invipo vyhrálo z více než devadesáti nominovaných, což považujeme za velký úspěch. Svědčí to také o tom, že se produkt řadí mezi nejvýznamnější softwarová řešení, která plně respektují a podporují koncept Smart City, a umožňují tak naplňovat vize nejen chytré mobility, ale chytrého města jako celku,“ uvedl Ing. Tomáš Juřík, ředitel společnosti.

Porotu přesvědčilo Invipo právě tím, že uvádí do praxe koncept Smart City, kdy integruje nejrůznější data, včetně intenzity dopravy, parkovacích možností, dojezdových časů, počasí nebo třeba sjízdnosti a uzavírek, do jedné přehledné webové platformy. Invipo totiž dokáže sbírat data např. ze systémů řízení křižovatek, městské hromadné dopravy, parkovacích zón, kamerových systémů, monitorovacích systémů intenzity dopravy, ale i služeb města a dalších městských informačních systémů. Výstupem pak mohu být pohledy, statistiky a reporty o stavu dopravy, nástroje pro ovlivnění a usměrnění dopravy, stejně tak jako internetové a mobilní aplikace pro řidiče a širokou veřejnost. Stejným způsobem dokáže Invipo nabídnout pohledy a informace z dalších oblastí života ve městě, jako třeba kultura a sport.

 

Všechny novinky
Chcete být informováni o všech novinkách v CROSSu? Přihlaste se k odběru newsletteru.