GOOD JOURNEY INNOVATIONS

Aktuálně z CROSSu

CROSS Zlín vyhrál první místo v kategorii Infrastruktura na Intertraffic Innovation Awards 2018

Společnost CROSS Zlín získala na největším světovém veletrhu dopravní infrastruktury Intertraffic Amstedam vítězství v kategorii Infrastruktura na Intertraffic Innovation Awards 2018 za unikátní systém vážení vozidel za jízdy OptiWIM.

Porotci ocenili využití zcela nové technologie, kdy díky změnám napětí v optických vláknech OptiWIM zjistí hmotnost projíždějícího vozidla v celé šířce vozovky a s minimální odchylkou. Nový systém nalezne uplatnění jak při pokutování přetížených kamionů, tak i při zavedení systému výběru mýta za tunu. OptiWIM je na veletrhu představován jako letošní novinka a více se o něm můžete dočíst zde, nebo na samostatném webu www.optiwim.cz

Celkem bylo v soutěži přihlášeno 60 inovativních produktů. Naše firma si z veletrhu Intertraffic odváží ocenění již podruhé. Před dvěma lety jsme získali cenu v kategorii Chytrá mobilita s produktem pro chytrá města Invipo, který se stal i celkovým vítězem.

“Je to pro nás obrovský úspěch tím spíše, že nový produkt teprve uvádíme na trh. Jsme první firma v historii veletrhu, která získala ocenění dvakrát po sobě,” uvedl Tomáš Juřík, ředitel společnosti CROSS Zlín.