GOOD JOURNEY INNOVATIONS

Aktuálně z CROSSu

CrossPark nyní umožní uživatelům najít zaparkované vozidlo

Správa parkování nebyla nikdy efektivnější. Variabilní a univerzální parkovací systém CrossPark se dočkal dalšího volitelného rozšíření. Jde o speciální jednotky parkovacích kamer se systémem rozpoznávání registračních značek.

 

 

 

Kamery místo čidel

Kamerový systém pro detekci obsazenosti v kombinaci s informačními tabulemi usnadňuje především navigaci po parkovišti. Stávající řešení spočívalo v nutnosti  instalace ultrazvukových nebo optických senzorů do každého parkovacího místa. Tyto senzory je nyní možné nahradit kamerovými jednotkami, které monitorují hned čtyři parkovací místa najednou. “Nahrazení čidel kamerami mělo další klíčové výhody, je možné jejich prostřednictvím identifikovat registrační značky nebo sledovat aktuální situaci na konkrétním parkovacím místě,” uvedl marketingový manažer firmy CROSS Libor Sušil. 

Find my car

Funkce Find my car (Najdi mé auto) umožňuje rychlé vyhledání pozice zaparkovaného vozu na základě zadání registrační značky do platebního terminálu. Po vyhledání vozidla se navíc rozbliká  senzor na nejbližší kamerové jednotce, ve větších parkovištích je možné i vysvítit cestu k vozidlu. Novou funkci ocení jak provozovatelé krytých pracovišť, tak i jejich samotní návštěvníci - řidiči.  Velmi přesně  informuje o dostupné kapacitě a vede zákazníky přímo na volná parkovací místa.

Vyšší bezpečnost na parkovišti

Nová technologie zajišťuje kromě  samotného vyhledání vozidla také vyšší bezpečnost v parkovacím domě. Kromě toho, že zaparkované vozidlo je pod neustálým dohledem kamery, má systém software pro automatickou detekci špatného parkování, nehody nebo spuštění alarmu vozidla.

Do systému je také možné vnést třídění vozidel například pro rezervaci místa pro konkrétní registrační značku, VIP místa, adresář rezidentů pro bezplatné parkování a další nadstavby,

Unikátní technické řešení

Kamerová jednotka je umístěna na konzoli pod stropem parkoviště a kromě algoritmů pro nestandardní situace plní také funkci bezpečností kamery s nepřetržitým video záznamem. Jednotka je vybavena dvěma speciálně vyvinutými kamerami a diodovou signalizací s možností volby mezi sedmi barvami. Spotřeba jedné jednotky je pouhé 3 W a zařízení splňuje normu odolnosti IP65.

Všechny novinky
Chcete být informováni o všech novinkách v CROSSu? Přihlaste se k odběru newsletteru.