GOOD JOURNEY INNOVATIONS

Aktuálně z CROSSu

CrossPark v extrémních podmínkách.

V průběhu prosince byl zahájen provoz parkovacího systému CROSS na nejvýše položeném hlídaném parkovišti v České republice. Konkrétně se jedná o instalaci zařízení CrossPark na Pustevnách v Moravskoslezských Beskydech, které se nachází v nadmořské výšce 1020 m.

Moravskoslezské Beskydy a jejich horská střediska patří v zimním období z hlediska povětrnostních podmínek k nejnáročnějším nejen na území Čech a Moravy, ale i v rámci střední Evropy. Velmi nízké teploty, vysoká intenzita srážek i extrémní síla větru jsou zkouškou veškeré techniky, která se na daném místě nachází. Nejinak je tomu také v případě našeho systému CrossPark, který je na Pustevnách instalovaný v plné sestavě včetně závor a samoobslužným platebním terminálem.

Další zajímavou „horskou“ realizací je nedávná instalace CrossPark systému u přírodní památky Pulčínské skály v obci Francova Lhota. Toto je ukryté v kopcích pohoří Javorníky a z hlediska počasí přináší velmi různorodé podmínky včetně extrémní výkyvů během velmi krátkých časových úseků. Systém CrossPark je zde v úsporné sestavě v provedení jedné závory a platebního automatu CROSS APTL s možností platby parkovného přímo z vozidla na vjezdu na parkoviště. 

Instalace CrossParku na Pustevnách nebo na Pulčínských skalách však nejsou zdaleka ty nejextrémnější realizace firmy CROSS. Například náš nejseverněji položený parkovací systém najdete v ruském hotelu Azimut v Murmansku. Ten se nachází daleko za polárním kruhem v subarktické oblasti, kde jsou teploty po většinu roku nízké a v zimě běžně dosahují extrémních hodnot okolo -30 °C. CrossPark systém je zde pasivně zateplen a má k dispozici rovněž aktivní vytápění řízené vnitřním termostatem.  

Opačným extrémem je naše realizace v africké Ghaně, kde se průměrné roční teploty pohybují okolo +30 °C a je zde také celoročně relativně vysoká vlhkost okolo 80%.

 

Všechny novinky
Chcete být informováni o všech novinkách v CROSSu? Přihlaste se k odběru newsletteru.