GOOD JOURNEY INNOVATIONS

Aktuálně z CROSSu

I v silniční dopravě je prostor pro ekologii

Plynulejší doprava znamená úsporu času, ale také nafty, pneumatik, brzdových destiček a snížení emisí spalin motorů i hluku. Pojďme se proto tentokrát podívat na zajímavosti z oblasti řízení dopravy při příležitosti Dne Země.

Naše výstavní skříň: Zlín

Ve Zlíně bylo nainstalováno 39 řadičů světelného signalizačního zařízení CROSS RS 4.

Výhody adaptivního řízení křižovatek pociťují ve Zlíně všichni řidiči každý den. Právě vzájemná komunikace mezi řadiči a okolní infrastrukturou zaručuje efektivní a ekologický provoz.

Po instalaci našich řadičů se díky preferenci MHD zrychlil průjezd trolejbusů na trase mezi Otrokovicemi a Zlínem o 7 minut, což vedlo mimo jiné i k nutnosti přepracovat jízdní řády.

Samotná instalace jednoho řadiče trvá na standardní křižovatce ve tvaru kříže zhruba jeden den.

Dodáváme řešení pro celý svět

Nejvzdálenější instalace našich zlínských řadičů najdete v brazilském městě Niterói a v Sao Paulu. Oblibu našich technologií v Latinské Americe potvrzuje i naše účast na letošním ročníku kongresu Andina Traffic.

Nejvíce řadiči se může chlubit turecké město Izmir, které disponuje pěti sty jednotkami. Na druhém místě je potom Sofie s 250 zařízeními.

Za rekordní rok v počtu vyrobených řadičů v historii firmy CROSS lze považovat rok 2016, kdy bylo vyrobeno 707 kusů řadičů.

Jeden řadič váží 60-120kg, podle konkrétní specifikace. Samotná deska se skládá z mnoha součástek jako je procesorová deska, bezpečnostní procesorová deska, desky silových výstupů, deska IN/OUT, displej a další komponenty jako jsou jističe, chrániče, trafo, stmívací modul, vozidlové detektory, interface pro kamery, svorky nebo ventilátory.

 

Všechny novinky
Chcete být informováni o všech novinkách v CROSSu? Přihlaste se k odběru newsletteru.