GOOD JOURNEY INNOVATIONS

Aktuálně z CROSSu

Úspěšná instalace parkovacího systému CrossPark na letišti v Mošnově

Parkovací systémy CrossPark začínají ukazovat svou sílu, tkvící v nových technologiích, jež celý systém pro parkování zdokonalují. Důkazem pokročilé technologie je i vítězství firmy CROSS ve veřejné zakázce za 8,5 milionu korun pro ostravské letiště Mošnov, jejíž předání má CROSS nyní úspěšně za sebou.

 

Na čtyřech parkovacích plochách u letiště a nově vybudovaném parkovišti před odletovou halou nyní firmě CROSS fungují 4 plně vybavené platební terminály CROSS APTM a platební terminál na výjezdu umožňující také platbu kartou, 8 příjezdových terminálů CROSS PT, 10 výjezdových terminálů CROSS VT a systém je doplněn také o čtení registračních značek vozidel pro urychlení odbavení na výjezdu. Celé řešení funguje na centrálním řídicím serveru, který obsahuje i záložní systém pro případ výpadku.

 

CrossPark ale není jen platební automat s terminály. Mozek systému CrossPark se může pyšnit například funkcí Booking, kterou jistě přivítají cestovní kanceláře a jejich zákazníci. Ta umožňuje vygenerovat časově omezené parkovací karty s QR kódy, které mohou cestovní kanceláře následně turistům nabídnout a usnadnit jejich parkování přímo na letišti.  Samotná parkovací karta může nabýt formu papírového kupónu nebo být doručena jen v elektronické podobě, např. do mobilního telefonu. Příjezdové i výjezdové terminály jsou vybaveny externími skenery, kde stačí přiložit QR kód příslušné parkovací karty, ať již je vytištěný, nebo zobrazený na displeji telefonu. Tento postup výrazně usnadní a urychlí odbavení na vjezdu nebo výjezdu z parkoviště. Uplatnění funkce Booking však může být mnohem širší.

Všechny novinky
Chcete být informováni o všech novinkách v CROSSu? Přihlaste se k odběru newsletteru.